Junior Duck Stamp Winners 2021-22

Grades K-3 | Grades 4-6 | Grades 7-9 | Grades 10-12

Grades K-3 First, Second, and Third Place Winners


1st place (top row, left to right): Vera Baker, Evan Lynch, Amelia Trombetto
2nd place (middle row, left to right): Brady Powell, Nyla Bashir, Trent Goodwin
3rd place (bottom row, left to right): Ada Samuels, Sebastian Bathe Oyer, Holden Crowe
Honorable mention: Kairi Boardway, Acadia Coombs, Auckland Dwyer, Emma Johnston, Oliver Lilly, Clodagh McQuillen, Krew Miller, Chandler Morrill, Makenna Myers, Crosby Nadeau, Sean Owolabi, Nora Porter, Grace Ridlon, Robby Seymour, 
Dominic Vacchiano,  Coleen Welch

Grades 4-6: First, Second, and Third Place Winners

1st place (top row, left to right): Michael Lynch, Maisy Colby, Karli Maling
2nd place (middle row, left to right): Theodore Lynch, Jocelyn Shuck, Jessica Loiselle
3rd place (bottom row, left to right): Able Wilkinson, Zella Morgan, Ellis Stone
Honorable mention: Adele Allen, Zea Arbuckle, William Carriere, Sarah Closson, Josie Cribby, Aethan Economides, Ella Kimball, Scarlet Lane, Kaydence Levasseur, Bronson Lilly, Micah Loosigan, Brooklee Muchemore, Harper Nelson, Isabel Bathe Oyer, Amelia Schaeffer, Robert Sprague, Austin Webber

Grades 7-9: First, Second, and Third Place Winners

1st place (top row, left to right):   Ariah Lowell (Best in Show), Sadie Todd, Iris Fitzpatrick
2nd place (middle row, left to right): Tucker Frank, Elektrah Lowell, Margaret Lynch
3rd place (bottom row, left to right): Ella MacDonald, Parker Cobb, Meganne Randall
Honorable Mention: Kessa Benner, Sophie Bradford, Katie Clark, Owen Dawson, Lily Nihill, Lucas LaRochelle, Mia Levesque, Brennick Parks, Ames Sawyer, Liana Seavey, Kendall Thibodeau, Nina Tiffany, Aiden Todd, Boden Vandorn, Emma White, Sylvie Anna Zimba

Grades 10-12: First, Second, and Third Place Winners

1st place (top row, left to right): Brielle Hodgkin, Catherine Lynch, William Lynch
2nd place (middle row, left to right): Jillian Wight, Mia Hornschild-Bear, Aleksandr Gideon
3rd place (bottom row, left to right): Taryn Curry, Finnian Furtney, Kayla Bernier
Honorable Mention:  Lucy Bradford, Sara Cigri, Vivien Crawford, Teagan Davenport, Al Dawson, Cooper DeLois, Sarah Guiltner, Molly Hayes, Minka Holtrop, Cormac Hluska, Robert Kolb, Abbigail Martin, Kathryn Roy, Mariah Sawyer, Oliver Beardsley-Stites, Madeline Taylor


Conservation Message Winner:
“By conserving habitat for wildlife, we are leaving a lasting impression on nature by allowing current and future generations of species to flourish.”
Mia Hornschild-Bear, 16, Freeport